Fotografické výstavy a přednášky

Práce v terénu není jedinou naší činností, neméně důležitou součástí našich aktivit je také práce s informacemi, o které se s vámi rádi podělíme. Výstavy fotografií však nechceme pojímat jen čistě edukativní, či estetickou formou, jde nám také o to, aby vás naše akce bavily. Proto pořádáme multižánrové vernisáže, během kterých se můžete těšit nejen na informace o vystavených fotografiích, diskuse a přednášky o daném regionu, zemi, nebo fenoménu, ale také na koncerty, nebo poesii a promítání.

Aktuální cyklus fotografií je zaměřen na Irácký Kurdistán, ve kterém také realizujeme většinu naší práce.

Plánované akce:

6. 2. 2020, Praha

Facebook podujatie – vernisáž Kurdistán

http://www.tichakavarna.cz/ zahajující večer únorové výstavy,

Vernisáž k výstavě fotografií, Kurdistán Aneb svět není jen černobílý

Ulice rozpálené horoucím sluncem i pláně písku, který drží pohromadě jen suchá tráva, to či ono však plné života. Svěží vánek vznášející se nad zelenými loukami, který zvěstuje příchod jara, toho magického ročního období, jehož kouzlo je znát i v myslích všudypřítomných tančících žen, dívek, mužů, chlapců, dětí. Prostoru a času. Pod baldachýnem vlajky Kurdistánu je však ukryto mnohem více, tolerance neznající mezí, i konzervativismus této toleranci vlastní, nacionalismus kloubící se v té, či oné míře s universalismem, lesk bulvárů obklíčený prostotou bytí, srdečnost, mírumilovnost a štědrost ve stínu nedávné války, jejíž pozůstatky jsou patrné z každého kroku. Část této jedinečné atmosféry Vám nyní přinášíme obrazem i slovem, a to prostřednictvím analogových fotografií Kamila Kuběna a poezie Tima Postovita, pod záštitou neziskové organizace meraki. Zažijte Kurdistán společně s námi!

Vstupné je dobrovolné a fotografie budou po skončení výstavy k zakoupení. Získané prostředky budou použity na financování projektů neziskové organizace meraki, z.s. v Kurdistánu.

 

Říjen 2020, Blansko

https://www.knihovnablansko.cz/

Detailní informace k těmto akcím a další účinkující budou postupně doplňovány a aktualizovány.

Uplynulé akce:

10. 5. 2019, Brno

http://www.expedicniklubovna.cz/, Vernisáž k výstavě, přednáška Natalie Šramkové na téma iráckého Kurdistánu následovaná hudební tečkou v podání zpěvačky a kytaristky Jenoféfy Bety, výstava trvala 3 týdny.

 

4. 4. 2019, Zlín, Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, On Her Shoulders (Na jejích bedrech)

Natalia Šramková, host diskuse filmu On Her Shoulders (Na jejích bedrech), který sleduje osud jezídské uprchlice a laureátky Nobelovy ceny míru Nadji Murad.

https://stream.jedensvet.cz/promitejity/trailery/On_Her_Shoulders.mp4

 

26. 1. 2019, Bratislava

Natalia Šramková a Kamil Kuběna – Kurdistan- humanitárne expedície prezentácia bola súčasťou 13. cestovateľského festivalu Cestou necestou.

 

18. 1. 2019, Praha

Vernisáž k výstavě fotografií spojená se Slam poetry Tima Postovita a s koncerty zpěvačky Alen a Omniona, následovaná týdenní výstavou.,

Na zítřek, 3. srpna, nově připadá Den památky genocidy Jezídů v Sindžáru a dalších oblastech Iráku a Sýrie. Letos to bude pět let od vpádu armády Daeš do těchto zemí. Nic není dokonáno, města leží v troskách a naděje na návrat do nich skomírá, protože válka, ač s obměněnými činiteli, nadále trvá – desátým rokem. Na videu říkám báseň, kterou jsem napsal po setkání s Jezídy a Kurdy v táborech vnitřně vysídlených osob v Jižním Kurdistánu. Není to pomoc, ba ani podpora, jelikož není napsána jazykem, kterému by zvládli porozumět, ale cítím, že marné to přece jen není – některé pasáže básně jsem si dovolil adresovat nám, žijícím v míru.Za kamerou: Oliver

Zveřejnil(a) Tim Postovit dne Pátek 2. srpna 2019

 

20. 10. 2018, Mladá Boleslav, NCHK, Seminář o zoorehabilitaci

Přednáška o následkách vojny a zvířatech v Kurdistánu. Prezentace projektů a spolupráce s KOARP.

 

24. 4. 2018, Bratislava, PRIF UK, Autentický obraz Kurdistanu očami Slovensky.

https://www.facebook.com/GeografickeExkurzieaExpedicie/posts/297463220789190

 

5.10. 2017, Praha, Skautský institut na Staromáku.

Natalia Šramková: Kurdistán – cesta do Sindžáru

 

22. 11. 2017, Praha, KINOLAB DOX – MOC HRANIC: Miluj bližního svého

Diskuse s hosty, Natalia Šramková – humanitární pracovnice o pomoci Jezídum v Iráku

 

9.11. 2017, Brno, Expediční klubovna Brno, Humanitární pomoc do Sindžáru

https://www.facebook.com/events/464533727273591/

 

7. 3. 2017, Praha, Festival dokumentárních filmů JEDEN SVĚT, Shingal, Where Are You? (Sindzare, kde jsi?)

https://www.jedensvet.cz/festival/2017/filmy-a-z/33407-sindzare-kde-jsi

V roce 2014 dobyl Islámský stát jezídské město Sinžár na severu Iráku. Islamisté město zničili, tisíce mužů popravili, ženy a dívky unesli, aby jim mohly sloužit jako sexuální otrokyně. Jezídové, kterým se před masakrem podařilo uprchnout, našli provizorní útočiště v opuštěném dole u tureckých hranic. Syrový dokument přibližuje osudy pronásledované náboženské komunity očima tří generací Jezídů, chlapce, starého muže a rodičů, kteří se snaží vykoupit svou dceru z otroctví. Vrátí se rodina ještě někdy domů a bude moci navázat na svůj předchozí život ve městě svých předků? (Jeden svět)

 

 

Please follow and like us:
error20
Tweet 20
fb-share-icon20