Materiální pomoc uprchlíkům a žadatelům o azyl, kteří uvízli na Balkáně

Ve spolupráci s neziskovou organizací No Name Kitchen (https://www.nonamekitchen.org/en/), která na už tři roky poskytuje pomoc uprchlíkům a žadatelům o azyl, kteří uvízli na Balkáně, na dosah hranice EU, jsme se rozhodli uspořádat materiální sbírku a podpořit tak asi stovku lidí sídlících v okolí srbského města Šidu.

photo by Maria Feck

Deprese, nejistota, násilí, beznaděj a hlad. Toto je už po několik let každodenní situace desítek až stovek lidí z Afghánistánu, Iráku, Sýrie, Íránu a ze zemí Magrebu, kteří při své cestě za svobodou a právem na důstojný život v míru, narazili na Pevnost jménem Evropa, která ve své neochotě řešit problémy raději předstírá, že neexistují. Tito lidé jsou tak ve svém vzduchoprázdnu vystaveni nejen materiálnímu a psychickému strádání, ale také násilí ze strany místní policie i celní stráže.

photo by Maria Feck

Nejhorší situace však panuje během zimy, a proto jsme se rozhodli svojí troškou pomoci i my. 1. února vypravujeme do Šidu dodávku se zimním oblečením, některé důležité věci, které mohou chránit zdraví i životy, nám však chybí. Jedná se o spacáky, karimatky, deky, stany, pánské zimní boty velikosti 40-45 a starší, funkční mobilní telefony s nabíječkami.

photo by Maria Feck

Proto bychom chtěli poprosit ty z Vás, kterým osud těchto lidí není lhostejný, a mají možnost darovat některou z výše zmíněných věcí, o pomoc, kterou jim za Vás rádi předáme.

BORDER VIOLENCE ON THE BALKAN ROUTE

P.S. I dospělí muži jsou jen lidé, tak jako každý z nás😊

Kontakt:

info@meraki-ngo.eu

Mgr. Natalia Šramková  +420 722 538 490

natalia@meraki-ngo.eu

Facebook meraki

Please follow and like us:
error20
Tweet 20
fb-share-icon20