Mgr. Martina Šípošová

Som jedným z pridružených členov (dobrovoľníkov) meraki z. s.. Vyštudovala som Misijnú a charitatívnu prácu a Doplnkové pedagogické štúdium so zameraním na Sociálnu prácu na VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave.

V Irackom Kurdistane som bola v roku 2017, ako jedna z hlavných koordinátoriek Projektu Balíčky, ktorý spočíval v nákupe a balení hygienických potrieb a následnom doručení rodinám v utečeneckom tábore v Sindžári.

Do Kurdistanu sa nám podarilo priviesť vyše 100 kilogramov oblečenia a stovky hračiek najmä pre deti, ktoré postihla vojna s Islamským štátom.

Na Slovensku som meraki z. s. pomáhala pri zbierke dojčenského mlieka pre deti, ktorých matky v dôsledku nedostatku potravín alebo následkom PTSD nemôžu dostatočne kojiť… Mlieko bolo v roku 2019 distribuované v Mosule. Pomáham aj pri zbierkach zameraných na pomoc zvieratám vo vojnových oblastiach.

Vo svojom voľnom čase pôsobím vo viacerých neziskových organizáciách zameraných na rôzne oblasti, napríklad návšteva detí v nemocnici a vytváranie hier; pomoc pri integrácii imigrantov na Slovensku; podpora sociálne slabých rodín.

„Komukoľvek môžeš pomôcť, pomôž rád. Veď dávno sa hovorí, že slúžiť a pomáhať sú vlastnosti vznešených ľudí.“ Jan Amos Komenský.

Please follow and like us:
error20
Tweet 20
fb-share-icon20