Mgr. Natalia Šramková

Na blízký východ pravidelně cestuji více než 10 let. Studovala jsem 2 roky turecký jazyk na univerzitě v Istanbulu. Následně jsem pokračovala ve studiu Misijní a charitativní práce v Bratislavě a Praze. V Praze pracuji od roku 2013, nyní sociální pracovník v poradně pro migranty.

Mé odborné znalosti rozšiřuji studiem v psychoterapeutickém výcviku. Věnuju se taky zooterapii, zejména felinoterapii. Podílela jsem se na několika dlouhodobých humanitárních, rozvojových a sociálních projektech v Česku, Rusku, Slovensku, Itálii a na Ukrajině.

Do Iráckého Kurdistánu jsem poprvé přijela v dubnu 2016.

V Iráckém Kurdistánu jsem vedla několik úspěšných humanitárních projektů pro různé české i slovenské neziskové organizace.

Od té doby se pravidelně vracím do této oblasti, nejen jako humanitární pracovnice, ale i jako přítel Kurdů. Plynule ovládám několik světových jazyků.

Meraki pro mě znamená, svobodně a odvážně projevit názor, dat prostor osvětě a umožnit lidem podílet se na dobrých, prospěšných a užitečných aktivitách, každý podle svého talentů, možnosti, schopnosti. Společný cíl, podněcován jednotou v různorodosti.

Jsem zákládajícím členem a předsedkyni spolku meraki. Přeji si, aby význam slova meraki, byl rovněž poselstvím každého člena a dobrovolníka spolku.

Řecké slovo „meraki“ znamená dělat něco prospěšného, uměleckého a zanechat v tom, co děláme kousek sebe, své duše, lásky a tvořivosti.

Please follow and like us:
error20
Tweet 20
fb-share-icon20